• Index
  •  » Zabytki
  •  » mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

#1 2006-10-31 19:06:27

Semeur Ravage

Przyjaciel

7942832
Zarejestrowany: 2006-10-31
Posty: 246
Punktów :   

mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

mam propozycje nowego kodeksu dla BWC... jest on troche bardziej rozbudowany niż ten kóry napisał Tygier. Jak się spodoba naszej włądzy to można go wrzucić do tamtego


OGAME to tylko gra. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie ma tu dla niego miejsca.

1. Sojusz
1.1. Bractow Wojowników Cienia [BWC], to dobrowolny sojusz, którego celem jest prowadzenie wspólnej polityki gospodarczo-militarno-informacyjnej.
1.2. Sojusz będzie dążył do osiągnięcia jak najlepszej pozycji w rankingu.
1.3. Członkowie sojuszu zobowiązani są do godnego reprezentowania sojuszu, a w szczególności do kulturalnego zachowania wobec innych graczy.
1.4. Członkiem BWC nie może zostać gracz, który:
- zdradził swój wcześniejszy sojusz lub zaszło podejrzenie zdrady i został wydalony,
- szuka w SV schronienia przed przeciwnikami,
- ma mniej niż 15 lat, chyba, że Rada dopuści młodszego gracza,
- ma mniej niż 200 000 ptk,
- wyraża się i zachowuje w sposób świadczący o braku kultury osobistej.
1.5. Członkowie sojuszu zobowiązani są w miarę swoich możliwości realizować polecenia Rady.

2. Władze sojuszu
2.1. Najwyższą władzę w sojuszu sprawuje jego założyciel (*). W swoich decyzjach opiera się na opinii Rady sojuszu.
2.2. Rada sojuszu składa się z maksymalnie 5 członków:
- [załozyciel] - panujący dożywotnio; [załozyciel] może zrzec się swojej funkcji na rzecz dowolnego członka sojuszu.
- Egzekutor (zastepca) - wybierany przez Main Mastera oraz zarządzaniem sojusz w razie nieobecności Main Mastera.
- Egzekutor (Rekrutant) - wybierany w wyborach powszechnych na 6 miesięcy, odpowiedzialny za wyszukiwanie, przyjmowanie, szkolenie i opiekę nad rekrutami.
2.3. Decyzje rady podejmowane są bezwzględną większością głosów, przy czym w przypadkach "remisu" decyduje głos Przeowdcy, a podczas jego nieobecności zastepcy.
2.4. Do reprezentowania sojuszu uprawniony jest wyłącznie załozyciel sojuszu lub Egzekutor. Dotyczy to kontaktów z innymi sojuszami, negocjowania i podpisywania paktów oraz wypowiadania wojen. Pozostali członkowie sojuszu nie są uprawnieni do wypowiadania się w imieniu sojuszu.
2.5. W przypadku naruszenia kodeksu, do rozpatrzenia konkretnej sprawy powoływany jest sąd sojuszu. W skład sądu wchodzi załozyciel sojuszu i 2  członków Rady. Sąd obraduje na forum sojuszu, maksymalnie przez 3 dni. Decyzje sądu podejmowane są zwykłą większością głosów i są wiążące. Na czas sądu, osądzany członek sojuszu zostaje zawieszony w prawach członka.
2.6. Nadużycie władzy przez członka Rady zagrożone jest utratą funkcji. Decyzję taką podjąć może tylko sąd publiczny, który obradować będzie w ciągu 3 dni na forum. Po tym okresie opublikowana będzie ankieta, w której wszyscy członkowie sojuszu będą mogli zdecydować o losach członka Rady. Jedynym członkiem Rady, którego nie można wydalić, ani pozbawić funkcji jest załozyciel. Na czas sądu, osądzany członek Rady zostaje zawieszony w prawach członka.
2.7. Zawieszenie w prawach członka sojuszu oznacza zablokowanie podglądu listy członków sojuszu i wysyłania wiadomości do sojuszu oraz zablokowanie dostępu do forum (z wyjątkiem tematu, w którym toczy się ewentualny sąd nad graczem).

3. Floty
3.1. Każdy członek sojuszu, który posiada minimum 1 księżyc musi utrzymywać floty na poziomie 10%-50% wartości konta.
3.2. Conajmniej 75% floty muszą stanowić okręty bojowe (LM, CM, KR, OW, B, N, GŚ).
3.3. Każdy członek sojuszu zobowiązany jest do stosowania fleetsave'ów oraz wskazówek jak bezpiecznie chronić flotę przed falangą! Nieuzasadnione straty floty grożą wotum nieufności od Przedodcy.
3.4.Całkowite ładowanie w flotę jest dopuszczalne raz na 3 miesiące przez okres nie dłuższy niż 2 tygodnie.

4. Zobowiązanie
Członkowie sojuszu zobowiązują się do:
- dotrzymania tajemnicy działań, polityki i spraw sojuszu,
- przestrzegania niniejszego Kodeksu,
- przestrzegania decyzji i poleceń rady sojuszu,
- zachowania kultury osobistej,
- aktywności i angażowania się w sprawy sojuszu na forum.
- informowania o poziomie flot

5. Spam
5.1. Zakazany jest jakikolwiek spam przez wiadomości do sojuszu. Wiadomości do sojuszu służą wyłącznie do przekazywania ważnych informacji oraz składania ofert handlowych. W przypadku nadużywania tej funkcji, zostanie ona czasowo zablokowana. Za ponowne nadużycie grozi wotum nieufności.
5.2. Zakaz spamowania dotyczy również forum. Jedynym działem, w którym spamowanie jest dopuszczalne jest hepepark (czy jakoś tak ). Jednak nadmierne spamowanie może być ukarane ostrzeżeniem.

6. Rangi
6.1. Rangi przydzielane są na podstawie ilości posiadanych punktów. Progi punktowe oraz nazwy rang określi Rada sojuszu w trybie uchwały.
6.2. Oprócz rang określonych w uchwale Rady, obowiązywać będą również rangi specjalne:
-
- Wisielec - członek sojuszu zawieszony w prawach członka, ze względu na toczący się nad nim sąd sojuszu lub publiczny lub zawieszony decyzją Rady sojuszu,
-
-
-
-

7. Kary
7.1. Otrzymanie przez członka sojuszu 2 ostrzeżeń na forum równoważne jest otrzymaniu wotum nieufności.
7.2. Trzykrotne otrzymanie wotum nieufności oznacza postawienie członka sojuszu przed sądem sojuszu, który zdecyduje o ewentualnym wydaleniu członka z sojuszu.
7.3. Ponowne trzykrotne otrzymanie wotum nieufności równoważne jest bezwarunkowemu wydaleniu z sojuszu.

8. Postanowienia końcowe
8.1. Ograniczenie wiekowe nie dotyczy graczy, którzy byli członkami sojuszu w dniu ogłoszenia Kodeksu.
8.2. Naruszenia niniejszego Kodeksu karane będą wotum nieufności, a w ekstremalnych przypadkach natychmiastowym wydaleniem i wpisaniem na czarną listę.
8.3 Wszelkie zmiany konstytucji możliwe są tylko w następującym trybie: Rada podejmuje decyzję o proponowanej zmianie, a następnie poddaje tą zmianę pod głosowanie całego sojuszu. Głosowanie trwa 2 dni, a jego wynik jest wiążący.

9. Dodatki
9.1. Każdy członek sojuszu może dawać propozycję na rozwój sojuszu, czy inną dotyczącą wszystkich graczy do rozważenia przez Radę. Wszyscy mają wpływ na rozwój sojuszu i jednakowy głos! Propozycje mogą być zamieszczane na forum i poddawane dyskusji lub na żywo podczas zebrań na skype, które nie będą obowiązkowe lecz ważne.
9.2. Konkursy będą organizowane minimum 3 razy w roku! Każdy członek oprócz rady będzie mógł w nich brać udział. (można nad tym punktem polemizować
9.3. Planowane będą także spotkania całego sojuszu BWC organizowane raz w roku w wybranym podczas głosowania miejscu. obecność oczywiście nie będzie obowiązkowa :-D

Dlatego każdy niech zamieści jedną propozycję gdzie takie spotkanie miało by się odbyć i kiedy! Wszystko zostanie poddane głosowaniu i wyniki nie będą poddawane ponownemu głosowaniu!

A tak poza tym, każdy członek sojuszu zobowiązany jest do czerpania radości z gry i z kontaktów z pozostałymi członkami sojuszu

    ______________________
    (*0 zamiast tego można podac range jaką ma osoba rzadzoca BWC


    http://i2.tinypic.com/oqgdpy.gif

    Offline

     

    #2 2006-10-31 20:16:21

    TYGIER

    Egzekutor

    status TYGIER
    7350590
    Call me!
    Zarejestrowany: 2006-10-29
    Posty: 292
    Punktów :   
    WWW

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    Niezłe ale o przerobienia, napewno czesć wykorzystamy


    Boże broń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradze.
    Czytaj Regulamin
    http://offbeat-zero.net/pulse/sig/TYGIER.png

    Offline

     

    #3 2006-10-31 21:26:08

    Semeur Ravage

    Przyjaciel

    7942832
    Zarejestrowany: 2006-10-31
    Posty: 246
    Punktów :   

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    no na pewno cos trzeba dopasowac do waszego gustu


    http://i2.tinypic.com/oqgdpy.gif

    Offline

     

    #4 2006-11-01 19:28:31

    Williams

    Wojownik Cienia

    5200012
    Skąd: WROCŁAW
    Zarejestrowany: 2006-10-30
    Posty: 28
    Punktów :   

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    no regulamin dosć ciekawy najbardziej kontrowerysyjne dla mnie są pkt dotyczące floty........ u mnie flota robi jako czesc obrony wiec licze sie z jej strata i nie zamierzam robić fs... druga czesc cały czas na nich lata  i =)
    całośc jednak mi się podoba........

    Offline

     

    #5 2006-11-01 19:59:10

    Semeur Ravage

    Przyjaciel

    7942832
    Zarejestrowany: 2006-10-31
    Posty: 246
    Punktów :   

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    no wiecie to jest tylko wersja robocza i liczyłem się z tym że bedą w niej poprawki bo takie być powinny i dzx za słowa uznania


    http://i2.tinypic.com/oqgdpy.gif

    Offline

     

    #6 2006-11-01 22:01:18

    TYGIER

    Egzekutor

    status TYGIER
    7350590
    Call me!
    Zarejestrowany: 2006-10-29
    Posty: 292
    Punktów :   
    WWW

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    Wersja ostateczna na pewno się pojawi w najbliższym czasie ale pisanie regulaminu nie jest prostą sprawą wiec musicie uzbroić sie w cierpliwość


    Boże broń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradze.
    Czytaj Regulamin
    http://offbeat-zero.net/pulse/sig/TYGIER.png

    Offline

     

    #7 2006-11-02 16:45:25

    Semeur Ravage

    Przyjaciel

    7942832
    Zarejestrowany: 2006-10-31
    Posty: 246
    Punktów :   

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    no stary nie przesadzaj..... Masz juz prawie cały regulamin, tylko trzeba luki pouzupełniać.....


    http://i2.tinypic.com/oqgdpy.gif

    Offline

     

    #8 2006-11-02 16:46:41

    TYGIER

    Egzekutor

    status TYGIER
    7350590
    Call me!
    Zarejestrowany: 2006-10-29
    Posty: 292
    Punktów :   
    WWW

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    Nie przesadzam

    Z twojego regulaminu mam zamiar zaczerpnąć pare postów a nie cały regulamin


    Boże broń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradze.
    Czytaj Regulamin
    http://offbeat-zero.net/pulse/sig/TYGIER.png

    Offline

     

    #9 2006-12-27 08:58:43

    Fabiano

    Wojownik Cienia

    8882687
    Skąd: Warszawa
    Zarejestrowany: 2006-11-05
    Posty: 89
    Punktów :   

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    Małe uwagi co do punktu z flotą a tak po zatym to git! Mi odpowiada jak cos to jestem za!

    Offline

     

    #10 2006-12-28 00:42:24

    kojot

    BOSSu

    11750
    Call me!
    Skąd: Ząbki k/ Wawy
    Zarejestrowany: 2006-10-29
    Posty: 131
    Punktów :   

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    pewne wątki są kontrowersyjne,jutro wczytam się głębiej i może coś dopasujemy.całość nawet niezła graty Mateusz


    http://offbeat-zero.net/pulse/sig/kojot_.png
    Czytaj Regulamin
    pomyśl ,zanim napiszesz coś głupiego...

    Offline

     

    #11 2006-12-28 11:46:13

    Semeur Ravage

    Przyjaciel

    7942832
    Zarejestrowany: 2006-10-31
    Posty: 246
    Punktów :   

    Re: mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    to moze jakieś podziekowania w postaci plusa


    http://i2.tinypic.com/oqgdpy.gif

    Offline

     
    • Index
    •  » Zabytki
    •  » mam propozycje nowego kodeksu dla BWC...

    Stopka forum

    RSS
    Powered by PunBB
    © Copyright 2002–2008 PunBB
    Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


    Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
    www.powstancy.pun.pl www.scgavalon.pun.pl www.ntm.pun.pl www.pokegame.pun.pl www.wwesvr.pun.pl